אודותיי

התחלתי לצלם בטיול הגדול אחרי צבא. קניתי את המצלמה הראשונה שלי ונסעתי לטייל שנתיים וחצי במזרח הרחוק ובארה"ב. התאהבתי בצילום וחזרתי ללמוד בקאמרה אובסקורה. אחרי 4 שנות לימוד אינטנסיביות (ופרויקט גמר בתיעוד ניצולי שואה), התחלתי לצלם באופן מקצועי – אירועים ואופנה. הכלים שרכשתי בצילום אופנה מלווים אותי עד היום בתחום האירועים: איך להסתכל 'ולשחק' עם אור, למצוא את הזווית הנכונה והמחמיאה, לדעת לקרוא שפת גוף. ובעיקר איך לביים אנשים בצורה שבה ירגישו בנינוחות וטבעיות, מבלי שהצילום יראה להם מלאכותי ומוזר.

מחוץ לעבודה אני:

נשוי ואבא לשתי בנות מתבגרות (ולומד כל יום רבות מהנשים בחיי).

אוהב לבשל (מהראש והלב, ללא ספרים ומתכונים).

בעל מנוי קבוע במכון הכושר (בשביל הנשמה ובשביל להחזיק כל שעות האירוע מבלי להתעייף). עבורי זה גם 'זמן איכות' מצוין לחשוב בו על האירוע הבא ובכלל על רעיונות חדשים לצילומים.

ים, שקיעות ועננים (ביחד ולחוד).

צילום אירועים:

אחרי כל ההכנות, ההתרגשויות וההנאה, תמונות האירוע נשארות איתכם לתמיד. אם זה תפקידן, כדאי שתהיינה תמונות טובות. טובות מאוד. אני אוהב להגדיר את עצמי כצלם "נעדר/נוכח". כשצריך אני שם כדי לייצר את ההעמדה הנכונה בין אם לתמונות המקדימות או תמונות המשפחה המצומצמת והמורחבת. אלה התמונות שמוגדלות וממוסגרות ומונחות אחר כבוד בסלון. אבל מעבר לתמונות ה'מבויימות' אני שם 'כדי לתפוס את הרגע': ההפתעה על פני החתן כשהוא רואה את אשתו לעתיד בפעם הראשונה לבושה ומוכנה, הרגע המרטיט שבו הכלה מחכה לחתן שיכסה פניה בהינומה לפני הכניסה לחופה, הדמעה שנמחית כשמזכירים אהוב שאינו איתנו… אלה ועוד רגעים רבים שנתפסים במלואם או בהתמקדות על פרט אחד שאומר הרבה.

שיטת העבודה:

קשר אישי עם בני הזוג הוא הדבר החשוב ביותר בעיני. ביום האינטנסיבי הזה, אני אחד מהאנשים הקרובים ביותר לזוג. כ'מלווה צמוד' במהלך 12 שעות ברצף חשוב שאהיה נגיש וקשוב, מקצועי ונוסח בטחון.במהלך פגישת ההכנה אנו עורכים יחד לוח זמנים מדויק הכולל את כלל ההכנות (איפור, שיער, הגעת החתן, יציאה לצילומים, הגעה למקום). אני מעניק טיפים רבים (מתי לאכול, מה לא לשכוח להביא, ומתי צריך לפתוח שמפניה כדי לעודד את מצב הרוח המתוח) ובתחילת האירוע הקשר האישי מתרחב גם לבני המשפחות. אני מכיר את אימא איריס ואת הדוד חמי ויוצר אווירה שבה כולם מרגישים בנוח לבקש להצטלם עם חברים ובני משפחה.

לוקיישנים לצילומים:

זה לא סוד שלוקיישן טוב משדרג את הצילום ואני נהנה למצוא מקומות חדשים ומיוחדים. בבחירת הלוקיישן צריך להתחשב גם בזוטות כמו מרחקים, חניה ולוח הזמנים – כך שאיכות הלוקיישן לא תפגע בכל שאר האירוע.

לוקיישנים שאני אוהב בקיץ: עתיקות קיסריה, מגרשי הגולף בקיסריה, רחובות נווה צדק, הסילו הענק של אצטדיון רמת גן.

בחתונות חורף: לובי של בית מלון 'בוטיקי', בר שכונתי, בית קפה עם אופי מיוחד, שוק מקורה.

אנשים שואלים אותי איך זה שהכלות שלי כל כך יפות. האמת, כי הן יפות באמת. כל אחת ויופייה. אני שם כדי להוציא מהן את האיכותיות המיוחדת להן באותו רגע.

אלבומים / המוצר המוגמר:

העבודה אינה מסתיימת בצילום האירוע אלא עוברת לסטודיו. אני מגבה את התמונות ומתחיל במיונים. לאחר כמה ימים אני שולח לכם כמה תמונות 'בשביל הנשמה' . לאחר שהתמונות הממוינות עברו תיקוני צבע קפדניים, הן עוברות לזוג המאושר.

כשאני מקבל מהלקוח/זוג את התמונות האהובות והרצויות (כ-250 -300 תמונות) מגיע שלב עיצוב האלבום. אני עובד עם מעצבת אלבומים מנוסה שמקבלת את התמונות ו'אורזת' אותן לאלבום מעוצב המספר את הסיפור המיוחד שלכם. לבחירתכם מגוון גדלים, עטיפות ואיכויות הדפסה שמהם יודפס ויוגש לכם האלבום.

אודותיי